+48 600 243 782

biuro@ekoscan.pl

Co się zmienia w dotychczasowych zasadach Czystego Powietrza, jakie będzie dofinansowanie i gdzie złożyć wniosek? Od 15 lipca 2022 r. możesz złożyć kompleksowy wniosek w programie Czyste Powietrze Plus. Czyste Powietrze + umożliwia prefinansowanie inwestycji ekologicznych.

„Istotą tego programu jest to, że dajemy przedpłatę, czyli uruchamiamy dotację jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, co pomoże osobom najuboższym. Tym, którzy chcą wymienić piec w swoim domu, ale często nie mają pieniędzy, żeby podjąć się takiej inwestycji z własnych środków. Przeznaczamy kwotę 1,8 miliarda złotych na to działanie. Liczymy, że dzięki temu jeszcze tego lata i tej jesieni rozpoczną się remonty w polskich domach.” – Minister Klimatu i Środowiska.

Właściciele domów jednorodzinnych wymieniających stary piec (tzw. kopciuch) oraz ocieplający dom będą mogli w uzyskać 50% przedpłaty wartości całego dofinansowania. Oznacza to brak konieczności posiadania na start inwestycji całej kwoty.

Wniosek o uzyskanie przedpłaty mogą składać wnioskodawcy, którzy po raz pierwszy przystępują do programu.

Poziomy finansowania:

  1. Poziom podwyższony – maksymalna kwota 47 000 zł

  • Średniomiesięczny dochód na członka gospodarstwa wynosi 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym;
  1. Poziom najwyższy – maksymalna kwota 79 000 zł
  • Średniomiesięczny dochód na członka gospodarstwa wynosi 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1260 zł w gospodarstwie jedno osobowym;

Warunkiem uruchomienia przedpłaty jest złożony wniosek o dotację oraz przedstawienie umowy z wykonawcą (maksymalnie 3 umów) w których opisany będzie zakres prac i kwota.

Najważniejsze terminy:

Rozpatrzenie wniosku – do 14 dni;

Wypłata środków – 14 dni od pozytywnego rozpatrzenia wniosku;

Po zrealizowaniu inwestycji oraz złożeniu niezbędnych dokumentów, pozostała część dotacji zostanie wypłacona do 30 dni od złożenia kompletu dokumentów.

Wnioski w ramach programu Czyste Powietrze Plus można składać tak, jak do tej pory.

Celem programu "Czyste Powietrze" jest wymiana przestarzałych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na te bardziej ekologiczne, aby ograniczyć zjawisko niskiej emisji, której efektem jest smog. Oprócz dotacji do kupna nowego pieca pieniądze można otrzymać też na termomodernizację domów jednorodzinnych.

Firma EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o. zaprasza osoby zainteresowane Programem Czyste Powietrze do kontaktu. Wykonamy wnioski o dotację w atrakcyjnej cenie. Wspomagamy beneficjentów do momentu rozliczenia inwestycji.

Zadzwoń o szczegóły: 792 243 432, 570 700 606, 600 243 782 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.