+48 600 243 782

biuro@ekoscan.pl

Program Ciepłe Mieszkanie 2023 to program dopłat finansowany ze środków NFOŚiGW.

W ramach programu Ciepłe Mieszkanie można dostać dofinansowanie do termomodernizacji mieszkania - na wymianę okien oraz źródła ciepła. Program jest skierowany do właścicieli lokali w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, którzy mogą się starać o dofinansowanie do termomodernizacji. Aby wziąć udział w programie Ciepłe Mieszkanie, to gmina najpierw musi zgłosić chęć udziału w projekcie i spełnić określone warunki. Realizacją programu zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy współpracy z Wojewódzkimi Funduszami  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz gminami.

W ramach programu Ciepłe Mieszkanie można dostać dofinansowanie do termomodernizacji mieszkania - na wymianę okien oraz źródła ciepła. Od września 2023 program ma ruszyć na nowo, m.in. z większymi dotacjami na remonty mieszkań. Zasady nowego programu Ciepłe Mieszkanie mają się zmienić: przede wszystkim wzrośnie wysokość dopłat na remonty mieszkań. Dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie można dostać m.in. na: nowe źródło ciepła (pompa ciepła, kondensacyjny kocioł gazowy, kocioł na pellet), podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła, wykonanie instalacji c.o. i c.w.u. wentylację mechaniczną, wymianę okien i drzwi.

Od września 2023 roku nastąpią pewne istotne zmiany w zasadach programu, które obejmują:

 1. Rozszerzenie uczestnictwa: Program "Ciepłe Mieszkanie" zostanie rozszerzony, aby umożliwić uczestnictwo także najemcom lokali gminnych (mieszkań komunalnych i socjalnych) oraz małym wspólnotom mieszkaniowym składającym się z 3 do 7 lokali.
 2. Nowe cele dla wspólnot mieszkaniowych: Wprowadzone zostaną nowe cele, na które wspólnoty mieszkaniowe będą mogły otrzymać środki finansowe w ramach programu. To sugeruje, że program będzie wspierał różne inicjatywy związane z poprawą efektywności energetycznej i termicznej w małych wspólnotach mieszkaniowych.
 3. Podwyższone progi dochodowe: Osoby i rodziny, które spełniają określone kryteria dochodowe, będą uprawnione do udziału w programie. Nowe progi dochodowe zostaną podwyższone, co pozwoli większej liczbie osób zakwalifikować się do programu.
 4. Wzrost dotacji: Wysokość dotacji, jakie uczestnicy programu mogą otrzymać, wzrośnie o około 10%. To oznacza, że osoby i wspólnoty biorące udział w programie otrzymają większe wsparcie finansowe na realizację działań związanych z poprawą efektywności energetycznej swoich nieruchomości.
 5. Zwiększony budżet programu: Całkowity budżet programu "Ciepłe Mieszkanie" zostanie zwiększony. To pozwoli na większą alokację środków finansowych na realizację projektów termomodernizacyjnych i poprawy efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym.

Te zmiany mają na celu poszerzenie zakresu programu, aby jeszcze skuteczniej wspierać inicjatywy związane z poprawą efektywności energetycznej budynków mieszkalnych oraz dostarczać większe wsparcie finansowe osobom i wspólnotom zainteresowanym uczestnictwem w programie. Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny skonsultować się z oficjalnymi źródłami informacji, takimi jak strona internetowa programu "Ciepłe Mieszkanie" lub urzędy odpowiedzialne za jego realizację, aby uzyskać najbardziej aktualne i precyzyjne informacje.

Szanowni Państwo,

Specjaliści firmy Ekoscan Innowacja i Rozwój Sp. z o.o. chcieliby serdecznie zaprosić Państwa do współpracy przy realizacji Programu Ciepłe Mieszkanie. Nasza firma posiada bogate doświadczenie w dziedzinie efektywności energetycznej oraz innowacyjnych rozwiązań, które mogą znacząco przyczynić się do sukcesu tego ważnego programu.

Dlaczego warto współpracować z nami?

 1. Ekspertyza i Innowacje: Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów z dziedziny efektywności energetycznej i innowacji. Wykorzystujemy najnowsze technologie i metody, aby zapewnić najlepsze rozwiązania dla naszych partnerów.
 2. Wsparcie dla Gmin: Rozumiemy wyzwania, przed którymi stoją gminy w zakresie programów energetycznych. Nasza oferta jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb, pomagając Państwu osiągnąć cele w sposób efektywny i zrównoważony.
 3. Skuteczne Rozwiązania: Nasze rozwiązania skupiają się na konkretnych celach, takich jak poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych czy wspieranie małych wspólnot mieszkaniowych. Wspólnie ustalimy cele i wyznaczymy kroki do ich osiągnięcia.
 4. Referencje i Sukcesy: Mamy na swoim koncie udane projekty w dziedzinie efektywności energetycznej, które przyczyniły się do oszczędności i zrównoważonego rozwoju. Nasze referencje potwierdzają nasze kompetencje i zaangażowanie.

Jak możemy Państwu pomóc?

 1. Wsparcie Techniczne: Oferujemy kompleksowe wsparcie techniczne, począwszy od analizy potrzeb, poprzez projektowanie, aż po realizację i monitorowanie efektów.
 2. Doradztwo i Analizy: Pomożemy Państwu w identyfikacji obszarów, w których można wprowadzić ulepszenia, oraz zaproponujemy strategię działania.
 3. Nowoczesne Rozwiązania: Wprowadzimy innowacyjne technologie i rozwiązania, które pozwolą na osiągnięcie celów programu w sposób efektywny i zgodny z najnowszymi standardami.
 4. Optymalizacja Kosztów: Nasze podejście uwzględnia zarówno krótko-, jak i długoterminowe oszczędności, pomagając Państwu zoptymalizować koszty projektu.

Skontaktuj się z nami:

Czekamy na Państwa kontakt, aby omówić szczegóły naszej współpracy oraz dostosować ofertę do Państwa indywidualnych potrzeb. Razem możemy uczynić Program Ciepłe Mieszkanie jeszcze bardziej efektywnym i korzystnym dla mieszkańców Państwa gmin.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Z wyrazami szacunku, Zespół Ekoscan Innowacja i Rozwój Sp. z o.o.

tel. 48 600 243 782, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.